Wywiady

Jan Stosur już po premierze piosenki pt. „Przestrzeń”!

jan stosur

Dla mnie liczy się to, co reprezentuję sobą oraz to co pokazuję, bo opinia innych w show-biznesie jest ważna

Niebywały talent, jaki posiada siedemnastoletni Jan Stosur, był już przez nas opisywany przy okazji premiery klipu nagranego wraz z Krzysztofem Golonką. Warto więc przybliżyć jeszcze dokładniej postać młodego wokalisty, który współpracuje z takimi twórcami internetowymi jak Palion, Adam i Tata czy Torcio. Od kiedy muzyka to jego pasja? Czy zawsze chciał podążać tą drogą? Jeśli chcecie znać odpowiedzi na te i wiele innych pytań – zapraszam do wywiadu z Janem Stosurem zaraz po premierze jego najnowszego dzieła pt. „Przestrzeń”.

Raissa: Witam cię w imieniu vStars! Od razu chciałabym zapytać o to, co nurtuje mnie od paru dni – Krzysiek Golonka i twój podkład muzyczny. Jak doszliście do porozumienia i skąd w ogóle pomysł na taki klip ?

Jan Stosur: Zaproponowałem kiedyś Krzyśkowi współpracę. Powiedziałem, że fajnie by było połączyć jego pasję do piłki z moim zamiłowaniem do pianina, a on się na to zgodził. Powiedział, że chciałby to zrobić w sposób elegancki, czyli dokładnie tak jak zostało to przedstawione na jego kanale. Powiedziałem mu przed nagraniem, że będziemy pierwsi w Polsce jeśli coś takiego powstanie, ponieważ crossoveru pomiędzy piłką nożną i pianinem jeszcze nie było.

Całość wygląda na dość trudną do wykonania za pierwszym razem. Ile było prób nagrywania?

Nagrania trwały, z ustawieniem świateł, 4 godziny. Realizacja trików została wykonana kilka razy, ponieważ kamery ustawione były różnych miejscach.

Planujecie kontynuować współpracę na linii Stosur – Golonka? Na ten moment wideo ma ponad 77 tysięcy wyświetleń, a po ocenach widać, że taka kompozycja przypadła ludziom do gustu.

Teraz trudno coś powiedzieć o kontynuowaniu współpracy, ale na pewno chciałbym wystąpić u niego w programie „TurboKrzychu”.

Jesteśmy świadkami tego, jak rozkwitasz i wchodzisz na coraz wyższe szczeble popularności, ale nie znamy twojej historii. Od jak dawna grasz na instrumentach?

Na pianinie i akordeonie gram już 13 lat. Prócz tego także śpiewam.

Od początku chciałeś robić karierę w kierunku muzycznym, czy to przyszło nagle?

Od małego pragnąłem zostać pianistą, a dopiero potem pojawiła się w moim życiu kolejna miłość – śpiewanie.

Dziś premierę miał twój kolejny singiel – jak idą przygotowania do wydania płyty?

Tak, wczoraj około 16:00 na VEVO oficjalnie ukazał się mój singiel muzyczny „Przestrzeń”, który jest dostępny we wszystkich salonach muzycznych w wersji mp3. Chodzi tu o sklepy Empik, iTunes, Spotify itp. Przygotowania do płyty idą bardzo ciężko, ponieważ jak każdy muzyk chcę, aby album był na wysokim poziomie i maksymalnie dopracowany. Chcę też, aby płyta zainteresowała słuchaczy, oraz zainspirowała swoją jakością i zawartością.

Sam komponujesz muzykę, która się na niej znajdzie?

Tak, sam piszę teksty piosenek oraz układ przebiegu akompaniamentu. Jest z tym bardzo dużo roboty, ale nie zamierzam się poddawać (śmiech). Prace nad płytą powinny być ukończone z końcem tego roku, a ona sama zostanie opublikowana już na początku 2018.

Wydaje mi się, że rzadkością jest teraz to, iż artysta przejmuje się jakością tego, co robi. Wydawać by się mogło, że większość leci na hajs i ilość.

Jeżeli chodzi o mnie – tak od serca, to ja nie patrzę na pieniądze. Dla mnie liczy się to, co reprezentuję sobą, bo bardziej niż na korzyściach materialnych zależy mi na pozytywnej opinii w show-biznesie, w którym stawiam pierwsze kroki. 

Prócz muzyki i wokalu na twoim kanale można też zobaczyć teledyski. Jesteś zaangażowany w tworzenie ich, czy jesteś w nich „jedynie” aktorem i wokalistą?

Oczywiście jestem zaangażowany. Chcę, aby teledysk (podobnie jak album) został stworzony na bardzo wysokim poziomie, tym bardziej, że już rozpocząłem współpracę z VEVO. Dlatego między innymi mój singiel „Przestrzeń” przedpremierowo na tyle zainspirował VEVO, że wydałem go na ich kanale YouTube oraz ich internetowym odtwarzaczu.

Schodząc z poważnego tonu – czy na planie teledysku albo w trakcie nagrywania muzyki czy wokalu zdarzały się jakieś wpadki albo zabawne sytuacje?

W studiu muzycznym, w jakim realizowałem utwór „Przestrzeń” nagle dostałem strasznej chrypki oraz zacząłem kaszleć. To największy wróg dla wokalistów. Śmiech natomiast pojawia się, gdy człowiek pomyli zwrotkę lub tonacje w piosence, ale nie ma w tym nic złego, przecież „śmiech to zdrowie” – każdy to powie.

A jak z występami na żywo? Stresują cię?

Tak, jeżeli chodzi o występy to niestety mam stres i nie ukrywam tego, bo ma to każdy człowiek, kiedy wie, że coś musi publicznie zrobić, ale walczę z tym.

Masz jakieś specjalne sposoby na stres?

Polecam cukierki, lub melisę (śmiech).

Czy jako ktoś, kto realizuje swoje pasje w tak młodym wieku, chciałbyś przekazać coś tym, którzy jeszcze nie wiedzą, czy udać się w pogoń za własnymi marzeniami?

Nie ważne czy taka osoba chce oddać się aktorstwu, sportowi, czy muzyce. Jeśli ona czegoś bardzo pragnie, to niech tylko pamięta jedno – wszystko można osiągnąć. Nie powinno się, a wręcz nie można słuchać „rad” kolegów, którzy mówią, że się nie uda. Ja dzięki temu, że dążę do mojego celu i staram się go zrealizować, czuję, że małymi kroczkami się to udaje.

Bardzo dziękuję za wywiad!

Dziękuję również!

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top