Newsy

Jak w prosty sposób usunąć komuś kanał i cały dorobek na YouTube?

Okazuje się, że nie trzeba włożyć wiele wysiłku w zniszczenie czyjegoś dorobku na YouTube. W nocy z 9 na 10 czerwca zamknięty został kanał „Wędkarska Tuba”. Powodem były zgłoszenia otrzymywane najprawdopodobniej od fikcyjnych kont Google+, należących do jednej osoby.

O całej sytuacji twórcy kanału poinformowali na łamach swojej oficjalnej strony internetowej. W skutek wspomnianych zgłoszeń o naruszeniu praw autorskich, WT otrzymała 3 ostrzeżenia, po czym poinformowano jej twórców o zamknięciu konta. Sęk w tym, że autorzy kanału posiadają pełnię praw do używania muzyki, która jest wmontowana w ich produkcje. YouTube jednak ignoruje ten fakt i na ślepo wierzy roszczeniom przysyłanych z zewnątrz, przez obojętnie jakie konta Google+ i rozdaje bany jak urocze damy ulotki na ulicy Stawowej w Katowicach.

Twórcy zapewniają, że nie był to zaplanowany atak jakiegokolwiek twórcy działającego na YouTube. Zapowiedzieli także, że założą nowy kanał i będą kontynuować swoją działalność.

Czy 3 dowolne zgłoszenia wystarczą, aby zamknąć renomowany kanał ze sporej wielkości społecznością, która się wokół niego wytworzyła? Quo vadis, YouTube?

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top