Newsy

Intel Extreme Masters zbliża się wielkimi krokami!

Intel Extreme Masters

Turnieje główne nie są, oczywiście, jedyną atrakcją. W drugi weekend odbędą się rozgrywki towarzyszące. Będą to, między innymi, zawody w grę Crossfire.

Wielkie święto graczy. W najbliższy weekend w katowickim Spodku rozpoczną się zmagania gamerów z całego świata. W tym roku organizatorzy postanowili podzielić imprezę na dwie części. 25. i 26. lutego tematem przewodnim będą rozgrywki League of Legends. Tydzień później widzowie będą mogli podziwiać rozgrywki w Counter Strike: Global Offensive oraz Starcraft II. Co czeka nas na Intel Extreme Masters?

Intel Extreme Masters 2017

Czym właściwie jest ta impreza? Idąc za Wikipedią:

Seria międzynarodowych turniejów e-sportowych odbywających się w miastach na całym świecie. Pierwszy raz wydarzenie odbyło się w 2006. Od 5 lat światowe finały turnieju odbywają się w katowickim Spodku.

Organizatorzy na fanpage’u zawodów przedstawili już harmonogram najważniejszych rozgrywek:

League of Legends
25 luty:
Dwa mecze – rozstrzygnięcie jednej z grup albo po jednym z każdej: pierwszy od 14:15, drugi od 17:45.
26 luty:
12:30 – pierwszy półfinał
16:00 – drugi półfinał
19:40 – finał

Counter Strike:Global Offensive
3 marca:
12:45 – pierwszy ćwierćfinał (mecz ro6)
16:35 – drugi ćwierćfinał (mecz ro6)
4 marca:
12:30 – pierwszy półfinał
16:20 – drugi półfinał
5 marca:
18:15 – finał

Pierwsze mecze LoLa odbędą się już dziś. Kto sięgnie po puchar w 2017? Poprzedni rok należał do koreańskiego teamu SK Telecom. Organizatorzy przekazali informację, że zeszłoroczni triumfatorzy nie pojawią się w tej edycji.
Turnieje główne nie są, oczywiście, jedyną atrakcją. W drugi weekend odbędą się rozgrywki towarzyszące. Będą to, między innymi, zawody w grę Crossfire. Fani będą mogli obejrzeć również żeński turniej w CS:GO.

Zainteresowani na Facebooku mogą znaleźć mapy Spodka na oba weekendy:
25-26 lutego:

3-5 marca:

Kontrowersyjne zmiany

Informacja o podzieleniu imprezy na dwa weekendy wywołała spore poruszenie. Na fanpage’u IEM KATOWICE pojawiło się wiele nieprzychylnych komentarzy. Internauci uważają, że taka zmiana będzie utrudnieniem dla gości, którzy przyjeżdżają na finały Intel Extreme Masters zza granicy i z różnych części Polski. Również zmiany personalne stały się gorącym tematem. Pojawiły się nawet opinie, żeby odwołać imprezę, zamiast szukać zastępstw za graczy, którzy nie dadzą rady dotrzeć do Katowic. Krytyka pojawia się zawsze, jednak czy jest ona uzasadniona?

A Wy, czekacie na Intel Extreme Masters? Którym teamom kibicujecie?

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top