Newsy

Historia bez cenzury!

W dobie przesadnej poprawności politycznej, w czasach w których władza próbuje kontrolować społeczeństwo, Internet jest jedną z niewielu „oaz wolności” w pełnym tego słowa znaczeniu. Bowiem możemy w nim zamieszczać treści, jakie niejednokrotnie nie przeszłyby w telewizji czy w radiu.

„Historia bez cenzury” jest programem, który przedstawia historię znanych person w dość niekonwencjonalny i bezpośredni sposób. W każdym odcinku poznajemy życie jakiejś postaci, która zapisała się na kartach historii. Na początku każdego programu dostajemy informację, że jest to program nieodpowiedni dla dzieci, w którym znajdują się kontrowersyjne skróty myślowe. Jest to idealnym czynnikiem zachęcającym do tego, by obejrzeć tę produkcję. Merytoryczna strona projektu stoi na bardzo wysokim poziomie, autorzy są przygotowani i w krótkich inscenizacjach obrazują wydarzenia tak, by można było je łatwiej zapamiętać, a same „kontrowersje” są wisienką na całym torcie, które raczej rozluźniają atmosferę i dla przeciętnego dorosłego widza nie powinny być aż tak szokujące. Nie mniej dodają filmikom charakteru i sprawiają, że historia staje się interesującym przedmiotem.

W najnowszym filmie poznajemy życie Kaliguli, który jak to określili autorzy projektu był:  jednym z najbardziej powalonych władców w historii. Nawet, jeżeli ktoś jest nieszczególnie zainteresowany historią powszechną, to mimo to warto poświęcić chwilę uwagi „Historii bez cenzury”, gdyż jest to jeden z niewielu tak dobrze przygotowanych amatorskich, popularnonaukowych programów w sieci.

Historia bez cenzury- Powalony bucik

 

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top