Poznajmy

Halo? Kto tam? – TuDominik

Uciekałby na ślimaku wielkości konia.

Ślimak wielkości konia byłby idealny do ucieczki. 

Poprzez bloga, aż do vloga – w różnej formie. 22 letni youtuber z Wrocławia zgodził się porozmawiać ze mną i podzielić się kilkoma swoimi przemyśleniami.

Dominik tworzy od kilku lat – jego wpisy jak i wrzuty wideo znaleźć możecie na blogu – jednak jak to się stało, że w ogóle zaczął „być” w Internecie?

Chciałem zacząć działać na polu wideo na długo przed obecnym szałem. Wtedy polską sceną rządził Damianero i wszyscy powtarzali głupie żarty z Wielkiego Miksu YouTube. Próbowałem z filmami, kiedy chodziłem do gimnazjum, ale przy nich KlocuchRecenzje wypada na całkiem rozgarniętego faceta. Z drugiej strony, gdyby wówczas wystarczyło mi samozaparcia, teraz byłbym weteranem! Odkąd przeszedłem na własną domenę na blogu, chciałem robić filmiki. To było nieuniknione.

Obecnie Dominika inspiruje wielu twórców, ale, co sam podkreślił – głownie w kwestii technicznej, a nie merytorycznej. W tym drugim stara się on wyrobić własny styl.

Mikrofon podpatrzyłem w filmie Ichaboda, kamerę chyba w filmie Rocka, ale nie jestem pewien, czy nie byłem pierwszy. Nie żeby to miało znaczenie, w każdym razie skądś ją podpatrzyłem. Jeśli chodzi o zabiegi montażowe, lepiej lub gorzej przeze mnie naśladowane, sporo podpatruję od Krzysztofa Gonciarza. Śledzę go od początków tvgry.pl (wtedy chyba gol video) i lubię jego styl łączący efektowny efekt z wydajnym, szybkim jego uzyskaniem. Byłem raz w tvgry, kiedy jeszcze tam pracował. Był jak maszyna.

Widać zatem, że youtuber garściami czerpie od najlepszych i, patrząc na postęp w jego wideo, robi to doskonale. Kimże jednak byłby tuber bez swoich idoli, którzy nie tylko nauczają, ale po prostu są tymi ulubionymi? I tu, prócz Gonciarza, na liście Dominika znaleźli się tacy twórcy jak Dem, Food Emperor, Maciek Dąbrowski, Quaz z recenzjami czy Gurgie i jego projekty.

Wczoraj na Youtube premierę miał najnowszy odcinek z nowej, vlogowej serii tuDominika. Dotychczasowy odbiór nagrania był wyraźnie pozytywny, ale youtuber jest przygotowany na krytykę wraz z publikowaniem kolejnych części.

 Parę życzliwych osób ma nadzieje, że na jednym odcinku się nie skończy i kolejne będę wrzucał regularnie. Podejrzewam, że wraz z nowymi odsłonami pojawią się negatywne opinie. Spoko jeśli coś by wniosły, gorzej jeśli byłyby pustą oznaką dezaprobaty albo jakże światłą konkluzją, że to, co robię, jest niepotrzebne.

Tuber nie ma zamiaru rezygnować z prowadzenia bloga – ma nadzieję, że połączy zgrabnie swoją działalność na Youtube z pisaniem. Prócz na blogu i youtube, Dominika spotkać możecie na facebooku, twitterze oraz na portalu NaEkranie.pl, dla którego pisze.

Dominik  żywo interesuje się również komiksami i ich uniwersami. Posiada sporą kolekcję figurek z uniwersum Marvela, a zapytany o film, do którego powstania nie dopuściłby, odpowiedział bez wahania

„Batman vs Superman”, z całą pewnością. Film miał swoje momenty i w żadnym razie nie zalicza się do najgorszych, ale hej, to jest pierwsze spotkanie dwóch największych ikon komiksów DC w kinie! Wyszedłem z sali rozgoryczony – z poczuciem, że Snyder zepsuł samograja, który nie miał prawa się nie udać. Niezależnie od dalszych losów kinowego uniwersum DC, mleko już się rozlało.

a gdyby mógł mieć dowolne zwierzę dowolnej wielkości – chciałby mieć ślimaka wielkości konia, który może nie były szybki, ale jego śluz powodowałby ślizganie się osób ścigających tubera.

Zapraszam gorąco do śledzenia tuDominika na wszelkich portalach! Na koniec wywiadu kilka ciepłych słów od bohatera wywiadu specjalnie dla Was!

Drodzy czytelnicy vstars, cieszę się, że interesuje was polska scena internetowego wideo. Mam nadzieję, że nie jesteście takimi nudziarzami jak ja i zdarza wam się wychodzić ze sfery komfortu subskrybowanych kanałów. Trzymajcie się!

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top