Newsy

Grupa Kamerowani tworzy parodię piosenki „We are the World”

Grupa Kamerowani

Niespełna dwa tygodnie temu na kanale Grupa Kamerowani został opublikowany teledysk piosenki „Boli mnie ząb”. Materiał ten przygotowany został przy współpracy ponad trzydziestu osób – youtuberów, komików i ludzi odpowiedzialnych za dźwięk.

Tuż przed końcem ubiegłego roku, dokładnie 28 grudnia, na kanale Grupa Kamerowani opublikowany został teledysk piosenki „Boli mnie ząb”. Utwór ten jest parodią popularnego przeboju pt. „We are the World” w oryginale wykonywanego przez grupę najpopularniejszych artystów lat 80′. Materiał w odświeżonej wersji został przygotowany wspólnie przez YouTuberów oraz kabareciarzy.

Grupa Kamerowani – Boli mnie ząb

Grupa Kamerowani to projekt założony przez Arkadiusza „Pana” Pawłowskiego, prowadzony wspólnie z Sebastianem Duszą. Głównym założeniem ich twórczości jest nagrywanie zróżnicowanych produkcji, które przede wszystkim mają śmieszyć i bawić odbiorców. Na swoim YouTubowym koncie posiadają prawie 100 wyprodukowanych materiałów, a ich licznik subskrypcji przebił już 3 tysiące widzów. Niespełna dwa tygodnie temu na kanale Grupa Kamerowani został opublikowany teledysk piosenki „Boli mnie ząb”. Materiał ten przygotowany został przy współpracy ponad trzydziestu osób – youtuberów, komików i ludzi odpowiedzialnych za dźwięk. W projekcie wzięli udział m.in.: Cyber Marian, DoktorSWAG udzielający się na kanale Kisiela, Lukas, Kosper, InFeq (redaktor Apynews), Yoczook, Chwytak oraz znany z jego produkcji DJ Wiktor. Oprócz nich, w teledysku pojawiło się kilku innych twórców internetowych oraz estradowców z takich kabaretów jak Kabaret Czwarta Fala, Kabaret Pod Napięciem, Kabaret Fajt Kabaret Yroż.

Ku pokrzepieniu serc

Prostota i nieco absurdu. Tak w założeniu miał wyglądać cały teledysk, który powstał „ku pokrzepieniu serc”. Celem autorów było zwrócenie uwagi odbiorców na zbyt dużą komercję nowoczesnych hitów muzyki popularnej. Arkadiusz Pawłowski w rozmowie z Ksawerym Tyzo, sekretarzem redakcji, powiedział:

Już jakiś czas temu miałem plan stworzyć teledysk „ku pokrzepieniu serc”, który tak naprawdę nie miał nieść za sobą żadnej wiadomości. Miał sprawić, żeby ludzie drapali się po głowach i złapali refleksję o czym śpiewają tak naprawdę ci najbardziej znani. Piosenek z przesłaniem (jak oryginalne We are the world) jest coraz mniej, za to pozbawionych sensu maszynek do robienia pieniędzy coraz więcej.

Oryginalnie utwór powstał na potrzeby występów na żywo Teatru Poczekalnia, gdzie był finałowym numerem musicalu pt. „Janek Cultura Superstar”, także biorącego na tapetę temat komercji i degradacji ludzkich gustów. Gdy postanowiłem przenieść go na YouTube’a, zebrałem konkretną ekipę osób, które zrobiły naprawdę fajną robotę. Umiejętności wokalne nie były tutaj priorytetem – w końcu to parodia! Mimo to wydaje mi się, że ta mieszanka jest naprawdę wybuchowa, a przekaz (lub jego brak) – jasny! 

Nagranie miało miejsce w D7Studyo w Warszawie, a nagadywanie ludu było czasochłonne. Niektóre osoby nie mogły się pojawić i ostatecznie dograły się osobno na green screenie lub w innych studiach. Konwencja miała łączyć lata ’80 (czyli pewną prostotę) doprawione szczyptą absurdu. Na planie bawiliśmy się doskonale – mamy nadzieję, że widzowie będą mieć równie pozytywny odbiór.

Świat Seby i making of

Na YouTube pojawił się również film od Sebastiana Duszy (Świat Seby), który opowiada o całym procesie przygotowania i tworzenia teledysku, więc jest doskonałym uzupełnieniem wspomnianego wcześniej materiału. Na jego kanale możemy zobaczyć również vlog z wyjazdu do Warszawy, gdzie nagrywany był materiał. Sebastian Dusza to jeden z twórców Grupy Kamerowani – jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie projektu, jest on aktorem, montażystą oraz dźwiękowcem.

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top