Podsumowania

Minął listopad i grudzień – podsumowanie pracy serwisu, życzenia na 2017

grudzień

Dziękujemy, że jesteście z nami. W imieniu redakcji, wszystkim czytelnikom vStars życzę szczęścia i pomyślności w nowym, 2017 roku.

Dziś do rana (oczywiście wraz z Andrzej Dudą) świętowaliśmy nadejście nowego, 2017 roku. Większość z nas, także i ja, postanowiła na lepsze zmienić coś w swoim życiu. Dopiero po późnym przebudzeniu, zapoznaniu się z wszystkimi podsumowaniami roku nagranymi przez ulubionych twórców internetowych i obejrzeniu o godzinie 14:00 emisji odcinka specjalnego Familiady m.in. z udziałem Beks, Piotra Ogińskiego czy Maćka Budzicha, usiadłem do komputera, by podsumować listopad i grudzień, dwa minione miesiące pracy serwisu vStars.

Zmiana redaktora naczelnego na sekretarza redakcji i gruntowna restrukturyzacja

Na przełomie października i listopada zupełnie niespodziewanie otrzymałem propozycję zostania redaktorem naczelnym. Poprzednią osobą zajmującą to stanowisko był Krzysztof Wątroba, który odszedł po wielomiesięcznej współpracy z naszym Wydawcą. To on wprowadził mnie w świat blogerów analizujących polską scenę YouTube. To przy nim napisałem 50 moich pierwszych artykułów dla vStars. 1. listopada natomiast to na mnie stanęło wyzwanie skompletowania redakcji, przeszkolenie jej z zasad SEO, opracowanie harmonogramu prac, procesu wydawniczego i systemu nagród. Jednak mimo wszystko postanowiłem nie nazywać się redaktorem naczelnym – to brzmi zbyt wyniośle. Nie skończyłem jeszcze szkoły, a miałbym być przełożonym dla osób, które są absolwentami studiów dziennikarskich. Dlatego też zostałem… sekretarzem redakcji.

Listopad niemal całkowicie stanął pod znakiem restrukturyzacji. W zespole redakcyjnym pozostały zaledwie 2 osoby z poprzedniego rozdania, dlatego do nowego zaprosiłem dodatkowo 5 twórców internetowych, entuzjastów badających YouTube, których w większości znam od lat. Każdemu blogerowi został przydzielony jeden dzień, w którym sprawuje dyżur, a także następujący po nim dzień publikacji. Dzięki temu od początku grudnia, kiedy to serwis zaczął funkcjonować według nakreślonego planu, każdego dnia został opublikowany przynajmniej jeden post. Wspólnie stworzyliśmy także wirtualny newsroom, w którym zaczęliśmy wymieniać się najświeższymi informacjami i przydzielać je przyszłym autorom tekstów na ich temat. Co ważne, każdy wpis, przed upublicznieniem, był (i będzie) przeze mnie dokładnie redagowany. Postawiliśmy na profesjonalizm. W listopadzie pojawiła się wideorelacja z gdańskiego Likes Festival oraz 12 artykułów: mini-autobiografie naszych blogerów, felieton nt. „Rak Contentu” Asi Mydlikowskiej, a także wywiady, które przeprowadziłem z Jackiem Gadzinowskim, Pawłem Opydo i UnboxAllem.

Grudzień okazał się dużym sukcesem

Grudzień był swoistym sprawdzianem dla zespołu i zasad, które przyjęliśmy. W tym zimowym, świątecznym miesiącu, w którym większość vlogerów prowadzi swoje maratony codziennych vlogów, my spróbowaliśmy sił w maratonie pisarskim – wypuściliśmy na emisję aż 45 artykułów. Uśredniając, na każde 2 dni przypadały aż 3 wpisy.

Wśród nich było m.in. podsumowanie 200 daily-vlogów Gonciarza czy felietony nt. Clickbaitów i Deep Webu. W grudniu opisaliśmy też internetową, nielegalną transmisję na żywo walki Pudziana z Popkiem. Ponadto relacjonowaliśmy poczynania PewDiePie’a, który przekroczywszy barierę 50 milionów widzów chciał usunąć swój kanał. Opublikowaliśmy także naszą relację z katowickiego przystanku Świątecznej Trasy Coca-Coli oraz napisaliśmy co myślimy nt. tegorocznego YouTube Rewind i Naeby, nowego sklepu z koszulkami od Krzyśka Gonciarza. Oprócz tego podsumowaliśmy grudniowe akcje charytatywne twórców internetowych i sporządziliśmy zestawienia 5 najlepszych prezentów dla początkujących YouTuberów, 10 najlepszych filmów na YouTube tych świąt, a także 5 najlepszych zagranicznych pranksterów. Nie obyło się też bez wywiadów. Rozmawialiśmy z Treneiro Vlog, Bodziem i Szumim z kanału WszystkoVlog, Mattyniem, DżoDżem, Maxem Krasoniem, Dakannem i NRGeekiem.

W grudniu przeprowadziliśmy również śledztwo w sprawie Clever Team, para-sieci partnerskiej, która wyłudzała pieniądze za pomocą płatnych sms-ów. Zakończyło się spektakularnym powodzeniem, gdyż oszuści zamknęli swoją działalność. Co więcej, jako pierwsi opisaliśmy obawy internautów wobec wątpliwej oryginalności najnowszego filmu Nanami Chan. Ich zdaniem pomysł na jego wykonanie zgapiła od Reżysera Życia. Skontaktowaliśmy się z obiema stronami konfliktu. Po naszej interwencji Nanami Chan przeprosiła za swoje zachowanie, przyznała się do popełnionego czynu i obiecała poprawę. Artykuł poświęcony tej sytuacji był najbardziej poczytnym z wszystkich opublikowanych w tym miesiącu.

Statystyki i życzenia

W grudniu, przygotowując się do monetaryzacji serwisu, założyliśmy nowe konto Google Analitycs. W ciągu ostatnich 31 dni odnotowaliśmy 321 tyś. odsłon, które wygenerowało 52 tyś. czytelników. Jest to ok. 30% wzrost w porównaniu do poprzednich miesięcy, co pokazuje, że serwis wyszedł na prostą. Prawdę mówiąc, stało się to w dużej mierze własnie dzięki wam – cieszymy się, że jesteście z nami. W imieniu redakcji, wszystkim czytelnikom vStars życzę szczęścia i pomyślności w nowym, 2017 roku.

123123123

Pierwsza część grudnia, statystyki ze starego konta.

bandicam-2017-01-01-16-30-27-803

Druga część grudnia, statystyki z nowego konta.

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top