Poznajmy

Friz – najpopularniejszy trener Pokemonów w Polsce!

Jak łapać pokemony - friz

Choć Pokemon GO nie cieszy się aż tak dużą popularnością jak jeszcze kilka miesięcy temu, to Friz nie może narzekać na brak zainteresowania swoim kanałem.

Fascynacja Pokemon GO zarówno na polskim jak i zagranicznym YouTube już dawno minęła. Obecnie ciężko jest znaleźć YouTubera, u którego gra ta byłaby głównym tematem kanału. Okazuje się jednak, że na rodzimej scenie jest jeszcze ktoś taki jak Friz, który mimo iż opiera swój content o Pokemony, to nadal cieszy się ogromną popularnością! Gwoli przypomnienia, Pokemony to bez wątpienia jedna z najbardziej udanych gier firmy Nintendo. Po jej sukcesie, doczekały się one własnego anime, filmów i mangi. Jednym z najmłodszych projektów dotyczący tych popularnych stworków jest wspomniana wcześniej gra miejska – Pokemon GO.

Friz: robię to, co uwielbiam!

Karol Wiśniewski znany jest szerszej publiczności jako Friz. Swój kanał na YouTube założył w 2010 roku, ale dopiero od dwóch lat systematycznie umieszcza na nim treści. Na początku swojej działalności publikował na kanale głównie vlogi. Tematyka filmów była zróżnicowana, nie zamykał się więc w jednym obszarze. We vlogach mówił między innymi na temat tego jak poderwać dziewczynę, opowiadał o swoich ulubionych YouTuberach i często odnosił się do popularnych wówczas tematów w Internecie. Z czasem, gdy popularna stała się gra Pokemon GO postanowił zainteresować tym swoich widzów. Bez wątpienia był to strzał w dziesiątkę. Od tamtego momentu jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych trenerów Pokemonów na polskim YouTube. W swoich filmach na temat gry mówi o nowościach w programie, taktykach (które wciąż są uaktualnianie), trikach i sprawach typowo gameplayowych takich jak masowe wykluwanie jajek.

Karol „Friz” Wiśniewski, zapytany o największe zalety Pokemon GO przez sekretarza redakcji vStars, Ksawerego Tyzo, odpowiedział:

Pokemon GO to nie jest typowa gra. Tu zupełnie nie chodzi o Pokemony. Nie chodzi też o przejmowanie gymow, czyli walkę między stworkami. Nie jest to gra o zdobywaniu punktów ani „wbijaniu” levela. Pokemon GO to aplikacja, która tworzy społeczności; jest grą, dzięki której poznałem swoją najlepszą ekipe, oddanych kumpli. Jest to gra, która m.in. połączyła kilku znajomych w pary, niektórzy zrobili wspólne biznesy, a jeszcze inni pojechali nawet wspólnie za granicę. I to w Pokemon GO najbardziej cenię – możliwość integracji i poznawania innych ludzi. To jest w tym najważniejsze.

Utrzymana popularność

Choć Pokemon GO nie cieszy się aż tak dużą popularnością jak jeszcze kilka miesięcy temu, to Friz nie może narzekać na brak zainteresowania swoim kanałem. Dziennie przybywa mu około 500 nowych widzów, co jest naprawdę dobrym wynikiem. Obecnie posiada on ponad 220 tysięcy subskrybentów, a przez dwa lata działalności wyprodukował prawie 230 filmów. Obecnie, oprócz filmów tematycznie związanych z Pokemon GO, na jego kanale można znaleźć ciekawe wyzwania (LODOWY CHALLENGE, NAJGORSZE PRZYPRAWY W ŻYCIU, TABASCO+CYNAMON+CYTRYNA+CEBULA CHALLENGE ) oraz luźne vlogi.

Friz posiada również swój kanał na platformie streamerskiej Twitch.tv i choć od około trzech lat nie prowadził żadnej transmisji, posiada tam prawie 20 tysięcy obserwatorów. Motywem przewodnim streamów był Minecraft, o którym niedawno napisaliśmy artykuł. O wiele bardziej aktywny jest na swoim Instagramowym profilu, na którym obserwuje go ponad 3 tysiące osób.

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top