Newsy

Friz: Ruki, dlaczego okłamujesz swoich widzów?!

Friz

Ruki podczas dyskusji dopuścił się kłamstwa pisząc swojemu widzowi, że reklamy na jego filmie wstawiane są automatycznie przez serwis YouTube, co jest nieprawdą.

Na ten rok chyba warto zaopatrzyć się w zapas popcornu, bo dosłownie, drama goni dramę. Dopiero co mieliśmy nieprzyjemną sytuację związana z ZWG, po czym rozpoczął się konflikt Gargamela z Sylwestrem Wardęgą. Na domiar złego, wczoraj Friz opublikował na swoim kanale film zatytułowany: JAK RUCHAC SWOICH WIDZÓW poradnik by RUKI (16+). W swoim, ponad 26 minutowym filmie, Friz opisuje to jak, jego zdaniem, źle i niedojrzale zachowuje się inny YouTuber – Ruki.

Friz oskarża o kłamstwo i manipulacje!

Karol „Friz” Wiśniewski to jeden z najpopularniejszych polskich YouTuberów prezentujących na swoim kanale rzeczy związane z Pokemon GO. Innym, mniej popularnym „trenerem” pokemonów, na rodzimej scenie YouTube, jest właśnie Ruki. Twórcy, choć nie pałali nigdy do siebie przesadnią przyjaźnią, nie mieli również ze sobą żadnych zatargów – do teraz! Karol Wiśniewski zarzucił Rukiemu, że ten skopiował jego filmy – zarówno tytuł jak i miniaturkę – a materiał zrobiony był w podobnym stylu. Choć zdaniem Friza, jest to jedynie kropla w morzu patrząc na to, co reprezentuje sobą Ruki w życiu prywatnym. Głównymi zarzutami, które wystosował Friz było mi.in. to, że Ruki manipuluje swoimi widzami, okłamuje ich i jest nieszczerym człowiekiem.

Screeny i dowody

Friz w swoim filmie opublikował szereg screenów. Zdjęcia przedstawiają rozmowy i komentarze, których stroną był Ruki. Ten, podczas dyskusji, dopuścił się kłamstwa pisząc swojemu widzowi, że reklamy na jego filmie wstawiane są automatycznie przez serwis YouTube, co jest nieprawdą. Ponadto, delikatnie powiedziawszy, niemiło wyrażał się na temat Karola, choć chwile wcześniej pisali ze sobą i wszystko było w porządku. Kolejnym, mocnym zarzutem było to, że Ruki bardzo wulgarnie odnosił się do swojej koleżanki, co zdaniem Karola nie przystoi prawdziwemu facetowi.

Komentarz Ruki

Istotnym zarzutem był również ten, że Ruki namawia widzów do używania cheatów – niedozwolonego oprogramowania. W jednym z postów Ruki napisał, że potrzebuje kont z rzadkimi pokemonami, które da się zdobyć jedynie na dwa sposoby. Jednym z nich jest granie za granicą a drugim używanie cheatów. W poście zaznaczył, że jeśli ktoś „zrobi” takie konto, to będzie mu bardzo wdzięczny. Poza tym, w tagach swoich filmów często używa nazw różnych niedozwolonych programów. To miało sprawić, że osoby nimi zainteresowane trafią na jego materiał.

Friz zapytany przez sekretarza redakcji vStars, Ksawerego Tyzo, o to czy udostępnianie screenów jest właściwie, odpowiedział:

Dużo osób ma wątpliwości, czy powinienem wrzucać te screeny z rozmów Rukiego, czy nie. Warto jednak pamiętać, że ja je dostałem od przypadkowego widza, od znajomego znajomego znajomego Beaty, czyli dziewczyny, która je zrobiła. Te screeny mógł mieć w tym momencie każdy, a bezpośrednio obrażały one moją osobę i nie mogłem zostawić tego bez swojego komentarza. Dodatkowo, osoba która obraża moich widzów a swoich okłamuje, obraża dziewczyny, nie jest osobą godną bycia na YouTube i przekazywania swoich „wartości” swoim widzom. Takie jest moje zdanie i te dwa elementy spowodowały, że materiał dowodowy w postaci screenów ujrzał światło dzienne.

Co na to Ruki?

W tagach Ruki umieszczał również nicki innych znanych YouTuberów, choć filmy nie miały z nimi nic wspólnego – to natomiast jest częsta praktyka wśród twórców, która ma służyć szybszemu „wybiciu się”. Friz dziwi się również, dlaczego Ruki nagrał film, w którym tłumaczy jak pozbyć się bana. Jego zdaniem, osoba która cheatuje musi liczyć się z konsekwencjami i po otrzymaniu bana, nie powinna sięgać już do tej gry.

Ruki w żaden sposób nie skomentował tej sytuacji. Nie opublikował żadnego oświadczenia, nie nagrał również filmu, w którym tłumaczy swoje zachowanie. Wszystko wygląda na to, że Friz miał słuszność w swoich osądach, choć sprawa jeszcze się nie zakończyła. Obecnie Ruki stracił ponad 7 tysięcy widzów i obecnie posiada około 54 tysięcy subskrypcji.

AKTUALIZACJA 23.01.2017 r. godz. 21:10

Ruki opublikował na swoim kanale film, w którym przeprosił wszystkich za swoje zachowanie. Obiecał, że dochód z clickbaitowych odcinków, które pojawiły się na jego kanale, przeznaczy na cele charytatywne. Zaznaczył również, aby wszyscy uważali i nie popełniali takich samych błędów jak on.

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top