Newsy

Frele nagrały cover „Hello” Adele… po śląsku!

frele

Dziewczyny w ciągu 5 dni osiągnęły niezwykle dużo. Pojawiły na wielu portalach, wspomniano o nich w wiadomościach na tvn24, a także uplasowały się na drugim miejscu w karcie „Na czasie” na YouTube. Wszystko to za sprawą jednego filmiku.

Utwór „Hello” zaśpiewany przez Adele już jest popularny od dłuższego czasu i każdy na pewno zna go ze słyszenia. Tak popularne produkcje szybko padają ofiarą parodii, memów i coverów. Nie inaczej było w tym przypadku. Jeśli chodzi o kreatywność w zmienianiu tej piosenki to przykłady można by mnożyć. W tej całej puli świetnych i słabych coverów nie było jednak jednego – „Hello” po śląsku. Tę lukę wypełniły dziewczyny z kanału Frele.

Frele zrobiły coś zupełnie niezwykłego

Rzadko zdarza się by nowy kanał zdołał wyprodukować viralowy filmik w 3 dni od jego powstania. Trio dziewczyn z Frele (Marta Skyba, Marcelina Bednarska i Magdalena Janoszka)  udowodniło, że jest to wykonalne. Dziewczyny w ciągu 5 dni osiągnęły niezwykle dużo. Pojawiły na wielu portalach, wspomniano o nich w wiadomościach na TVN24, a także uplasowały się na drugim miejscu w karcie „Na czasie” na YouTube. Wszystko to za sprawą jednego filmiku. Ta trójka dziewczyn po prostu włączyła kamerę i zaśpiewała „Hello”… w całości po śląsku. Co prawda, jest to tylko pierwsza zwrotka i refren, ale robi wrażenie swoją świeżością. Dla ciekawych poniżej cały „śląski” tekst:

Achim, kaj żech je?
Jio tu siedza już za długo
Cibie czekom fest
Achim, pieronie
Tyś mówił , ze zaroz przyjdzesz

Ty gorolu z Sosnowca
Z dupia ci

Mom dla ciebie rolada
Kluski modro kapusta
Robiony makaron przez maszynka
Mom bajzel na blacie
Od rana ważyłam
Achim, pójdź!

Szykuje się nowa seria!

To jednak nie wszystko. Frele to zupełnie nowy projekt, ale trio nie jest bez doświadczenia. Dziewczyny są wokalistkami w coverowym zespole So What?, który trzyma wyjątkowo wysoki poziom. Jakość samego filmu pozostawia jednak wiele do życzenia i trzeba będzie ją poprawić przed następnym coverem. Jeżeli do tego dodamy dobrej jakości mikrofon, dziewczyny czeka spory rozgłos. Opis wspomnianego wcześniej coveru mowi:

Frele. Ze Ślunska. Śpiywomy fest dobre szlagiery po naszymu.

Może to świadczyć o zupełnie nowym pomyśle na serię. Czyżby słynne utwory miały być niedługo przekształcane na śląską gwarę? Chętnie to zobaczę!

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top