Poznajmy

Gurgie – charakterystyczny freak czy prawdziwy wizjoner?

gurgie

Rozrzut produktów – od tlenu o smaku grejpfrutowym po chleb. Znacie kogoś kto recenzował chleb? Ja już znam.

Definicja słowa osobliwość. Człowiek bazujący właściwie tylko i wyłącznie na charyzmie i oryginalności. Nie przepadam za pochwałami, ale nie sposób nie zatrzymać się na jego kanale na dłużej. Występował gościnnie m.in. u Dema. Co tam robił? Jadł robale. Panie i Panowie, zapnijcie pasy. Przed Wami Gurgie.

Co nam pokażesz, Gurgie?

Chcecie recenzji jedzenia? Wiemy, że chcecie. Gurgorecenzje to projekt inny od wszystkiego, co zobaczyliście do tej pory na polskim YouTube. Tytuł artykułu jest, oczywiście, trochę przesadzony, ale oryginalność aż bije po oczach. Oglądam i myślę: „Ten gość jest z innej planety. Wspaniałe”. Naturalność i ekscentryczność. Brzmi jak laurka, ale ciężko się nie zachwycić. Zwłaszcza, jeśli kocha się freaków. Ja kocham. Ekspresja, ekspresja i jeszcze raz ekspresja. Rozrzut produktów – od tlenu o smaku grejpfrutowym po chleb. Znacie kogoś kto recenzował chleb? Ja już znam. Oprócz tego twórca, w serii Gurgomnomiejsca, oceniał lokale, w których można zjeść.

Czy on tylko je?

Oczywiście, że nie. Trudno o drugi tak pluralistyczny, względem treści, kanał. Jeśli spodoba Ci się klimat i specyficzny humor autora, mnogość serii i pomysłów może tylko cieszyć. Prezentacje sklepów, na przykład Ikei, monologi na kontrowersyjne tematy (np. gimbaza w internecie). Twórca wyraża również szczere opinie na temat innych youtuberów. I uwierzcie „Szczere” nie jest tutaj hiperbolą. Jeśli wątpicie w oryginalność Gurgiego, zobaczcie film, w którym czyta Pismo Święte. Kontrowersyjne, ale nie przesadzone. To wszystko to tylko promil. Wszystkiego wymienić nie dałbym rady.

Twórca jest znany ze swojego projektu Gurgosus. Co to za projekt? Gurgie stworzył grę karcianą. Co w niej takiego specjalnego? Najlepiej oddadzą to słowa autora:

„Stworzyłem karty, które są grami, które się odpala tak samo jak kartridże na Pegazusa.”

Wygląd inspirowany grami na tę retro konsolę. Interesujące przedsięwzięcie.

Jak tam montaż?

W innym wypadku uznałbym to za ogromny minus. Prosty, wręcz amatorski obraz, nagrywanie z ręki itp. Technicznie średnio. Tutaj jednak to idealnie pasuje do klimatu. Nie wyobrażam sobie Gurgorecenzji nagrywanych z pełnym profesjonalizmem. Spontanicznie tworzone tła, pogłos w kuchni i wiele innych niedociągnięć tylko poprawiają ostateczny odbiór. Ja to kupuję. A Wy, co uważacie o kanale Gurgiego?

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top