Poznajmy

Fit Lovers, czyli lekarze dbający o zdrowie ponad 50 tysięcy Polaków!

Połączyła ich Akademia Wychowania Fizycznego w Gdańsku i setki godzin wspólnie spędzonych na sali treningowej.

Fit Lovers to projekt realizowany przez Pamelę Stefanowicz pochodzącą z Kołobrzegu i Mateusza Janusza, którego miastem rodzinnym jest Lębork. W trakcie studiów jego specjalizacją była gimnastyka sportowa. Ona zaś uczyła się zagadnień związanych z fitnessem i dietetyką. Połączyła ich Akademia Wychowania Fizycznego w Gdańsku i setki godzin spędzonych wspólnie na sali treningowej. Ta sama pasja i podobne nastawienie do świata obrodziły w przyjaźń, która niedługo później przeistoczyła się w miłość oraz daleko idące, wspólne plany na przyszłość. Tak właśnie powstał projekt Fit Lovers, który niedawno przeniósł swoje centrum dowodzenia do Warszawy.

Pracowanie dla innych niewiarygodnie szybko i niepostrzeżenie jest w stanie wykraść nam pozytywne nastawienie. Trudno je skądinąd zachować, gdy angażujesz całego siebie za bezcen. Wiedzą o tym założyciele Fit Lovers, dla których bardzo ważną jest sentencja: spełniaj swoje marzenia, bo inaczej ktoś zatrudni Cię do spełniania cudzych. By nie stracić radości, skumulowanych sił i pomysłów, Pamela i Mateusz postanowili wcielić je w życie i dzielić się swoim szczęściem z innymi.

Fit Lovers oprócz pisania bloga, prowadzą profil na Instagramie, który śledzi ponad 50 tysięcy osób. Podobna ilość obserwujących zgromadzona jest zarówno na Facebooku jak i na YouTubie. Tematyka filmów znajdujących się na tym ostatnim oscyluje wokół zdrowego żywienia, profesjonalnych programów i porad treningowych oraz motywacji.

Bardzo zainteresowała mnie oryginalna, bo chyba jedyna w sieci, seria materiałów pokazująca jak ćwiczyć w parach, którą szczególnie polecam wszystkim zakochanym. Ciekawą propozycją na ich kanale jest również zdumiewająco popularny program „#zamień KIT na FIT”, w ramach którego duet zaprasza znanych YouTuberów takich jak chociażby Yoczook czy Jacek Gadzinowski do wspólnego, zdrowego przyrządzania posiłków. Przerywnikami, a jednocześnie wisienkami na torcie są vlogi, tagi, filmy z podróży, pranki i lookbooki. Te z kolei mimo swojej lżejszej formy nadal promują wzorce sportowego trybu życia i dostarczają krzepkich bodźców ponaglających wręcz, aby widz zaczął wreszcie o siebie dbać. Ja osobiście przygotowując się do artykułu też słyszałem gdzieś wewnętrzny, życzliwy głos szepcący: Chłopie, weź się wreszcie w garść.

Gdy rozmawiałem z parą Fit Lovers, na pytanie o to, czy „ekran” stanowi realną przeszkodę w kontakcie ze swoimi obserwatorami, Pamela odpowiedziała:

– Bariera ekranu zawsze była, jest i będzie jakąś przeszkodą. Już na początku zauważyliśmy, że nie da się do końca przekazywać wszystkiego, co byśmy chcieli, poprzez same zdjęcia czy opisy. Dlatego też założyliśmy kanał YouTube, w którym wideo pozwala na bardziej szczery i klarowny kontakt z naszą społecznością.

– Z doświadczenia wiemy, że niestety żadne nowe medium nie jest w stanie zastąpić relacji „face to face”. Na każdym wydarzeniu, evencie, na którym byliśmy, często słyszeliśmy, że „na żywo wyglądamy lepiej, że płynie od nas pozytywna energia sto razy bardziej niż w internecie”. Przy bezpośrednim kontakcie łatwiej wpłynąć na drugiego człowieka. Mimo to nie zamierzamy się poddawać barierze ekranu. Dostęp do internetu ma większość z nas. Dlatego choć tymi kilkoma słowami motywacji staramy się obdarowywać czytelników i widzów na co dzień. Kochamy to robić i uwielbiamy naszą widownię.

Nie mam aspiracji do prowadzenia pseudonaukowych statystyk, ale mogę śmiało zaryzykować stwierdzenia, że Pamela i Mateusz dbają o zdrowie przynajmniej 50 tysięcy Polaków. Ich ogromny autorytet trenerów personalnych zbudowany poprzez wykształcenie, uzupełnia się z lokowanymi w filmach idealnymi, modelowymi wręcz sylwetkami.

Fit Lovers to para idealna, która nie pyszni się, ale chce Cię zarazić zamiłowaniem do sportu. Skutkiem w prawdzie nie przedstawianym wprost jest między innymi to, że pośrednio obniżają u swoich stałych, zaangażowanych widzów ryzyko wystąpienia nowotworów, chorób serca czy cukrzycy. Są altruistami, lekarzami wystawiającymi receptę na darmowy lek gwarantujący lepsze samopoczucie i dłuższe, zdrowsze życie. Musimy tylko zrozumieć, że nic nie zmieni się samo. A z pewnością nie na lepsze. Z mojej strony, Pamelo i Mateuszu, serdecznie dziękuję za to co robicie. Jesteście wspaniali.

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top