Poznajmy

Zwyczajnie nadzwyczajny Fanggotten – nowa jakość vlogów w Polsce

Czy Fanggotten zmieni kierunek vloga w Polsce?

Jego krótkie i skierowane bezpośrednio do widzów zdania tworzą ciekawe, filozoficzne wstawki skłaniające do rozważań. Czynią one treści rozrywkowe nośnikami wartości i idei.

Fanggotten wyznacza nowy kierunek?

Wchodzisz na YouTube, wpisujesz niemal przypadkową frazę i wyskakuje Fanggotten. Z nudów wynikłych z powodu częściowej stagnacji w tym serwisie klikasz w avatar jego kanału z myślą, że natrafiłeś na kolejnego nudnego vlogera. Jednak oglądasz jego pierwszy film i… zostajesz na dłużej. 

Fanggotten, czyli znany filozof, człowiek sukcesu, multimiliarder, atleta oraz jezuita. Niektóre z przydomków mogły zostać zmyślone. – czytamy w opisie jego kanału.

ZA MŁODY BY MIEĆ PROBLEMY?

Szczerze pisząc, gdy odwiedzałem kanał Fanggotten, nie spodziewałem się niczego rewelacyjnego, ba, interesującego. Na górze strony ukazał mi się cover art (baner) wykonany w dość prosty i elegancki sposób. Spokojne, statyczne i kojące tło o chłodnych kolorach, a na środku cienką czcionką napisana nazwa kanału. Chwilę później włączył mi się film będący trailerem twórczości Adama Wawrzyńskiego. Powiada się, że najważniejsze są pierwsze sekundy przy poznawaniu danej osoby. Wtedy nasza opinia o kimś zaczyna się wyrabiać. Tutaj to powiedzenie całkowicie się zgadza – krótki materiał będący przekazem do osób w każdym wieku. Tematem przewodnim filmu jest depresja i porównanie bólu emocjonalnego 13 i 30-latka. Zapytany o relatywizm cierpienia przez sekretarza redakcji vStars, Ksawerego Tyzo, odpowiedział:

Jeżeli chcemy w jakiś sposób wartościować to, co ktoś czuje wewnątrz, popełniamy duży błąd. To bardzo subiektywna sprawa. Nie widzę różnicy w smutku w sytuacji utraty pracy przez dorosłego człowieka, a zamartwiania się dwunastolatka z powodu kiepskiej oceny. Obiektywnie patrząc, utrata pracy może prowadzić do innych skutków, np. w kwestii ekonomicznej, ale nie w tym rzecz.

FANGGOTTEN ZMIENIŁEŚ SIĘ CZŁOWIEKU!

Tematy poruszane przez vlogera obracają się wokół różnych dziedzin. Nie jest to kanał będący codzienną przysłowiową gazetą poranną, w której przeczytać byście mogli jaka czeka was pogoda, jaki jest korek na mieście czy co dana celebrytka zjadła na obiad w sobotę. Materiały ukazują się raz na kilka/kilkanaście dni, są przy tym ukierunkowane na obrany temat, co zresztą cieszy widzów. Pewnym cyklicznym rodzajem produkcji są odpowiedzi na komentarze widzów, z tym że są to głównie obrażające YouTubera opinie.

Ostatnimi czasy, część osób zarzuca Adamowi wzorowanie się czy nawet kopiowanie rodzaju kontentu nagrywanego przez Gargamela głównie dlatego, że nie boi się wyrażać swoich opinii nawet gdy są one kontrowersyjne. Zaznaczyć należy tutaj jeden fakt – obie te osoby znają się dosyć dobrze, Fangotten przeprowadził z Gargamelem jeden z najpopularniejszych wywiadów w sieci, przez co twórcy mieli okazję wymienić się doświadczeniami. Komentarze typu „kiedyś byłeś lepszy” są dość częstym zjawiskiem u Fanggottena. Dla tych osób YouTuber nagrał specjalny odcinek będący odpowiedzią na liczne wypisywane niezadowolenia.

Zwyczajnie nadzwyczajny Fanggotten

Kilka lat temu Remigiusz Maciaszek prowadził vloga Moja Tuba, który był niejako symbolem narodzin profesjonalnego i porządnego wideoblogowania w Polsce. Do 2017 roku wiele się zmieniło. Fanggotten jest pewnego rodzaju wskazówką, jak powinien wyglądać polski vlog. Jego krótkie i skierowane bezpośrednio do widzów zdania tworzą ciekawe, filozoficzne wstawki skłaniające do rozważań. Czynią one treści rozrywkowe nośnikami wartości i idei. To element wykorzystywany również przez Krzysztofa Gonciarza, którego zasubskrybowanie polecamy równie mocno co śledzenie kanału Fangottena.

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top