Newsy

Dzieciak z Youcon

Oglądaliście materiały Atora z Youconu? A może osobiście byliście na imprezie? Na pewno kojarzycie pewnego chłopaka, który swoim dogadywaniem co chwilę przerywał panel. Od skończenia imprezy to dziecko stało się pośmiewiskiem internetu, obiektem do „ciśnięcia” i „hejtowania”. Jednak czy to jest słuszne?

Według wielu uczestników, Youcon był najlepszą tego typu imprezą w roku. Ta, stosunkowo niewielka (w porównaniu do MeetUP, Pyrkonu czy podobnych imprez), impreza odniosła wielki sukces, między innymi przez ciekawe panele oraz konkursy, których nie brakowało. Odbyło się również losowanie laptopa prosto od MSI. Wielogodzinna impreza odbyła się w Hulakuli w Warszawie, miejscu sentymentalnym dla organizatora imprezy, Krzysztofa Woźniaka.

Najwięcej uwagi przyciągnął panel pod tytułem „Przyszłość Polskiego Youtube” prowadzony przez Atora, Gimpera i Isamu. Był bardzo ciekawy, a także można było wykorzystać tą chwilę na rozmowę z ich trójką. Nie były to jednak wszystkie atrakcje na panelu. Był też tam pewien chłopiec, nazywany Dzieciakiem z Youconu, który momentami przyciągał więcej uwagi, niż prowadzący. Zbyt pewne siebie dziecko co chwilę przerywało, rzucając hasła takie jak „Mam wyzwanie” lub „Isamu pokaż klatę”.

Chłopiec przez swoje zachowanie zwrócił na siebie uwagę nie tylko osób przebywających na Youconie, ale również wielu internautów, którzy zaczęli tworzyć z nim wiele przeróbek, remixów, a nawet gier! Zyskał również nowy pseudonim „Grubas z Youconu”. Pseudonim bardzo niemiły i obrażający. Pseudonim, który z pewnością może źle podziałać na psychikę zaledwie kilkunastoletniego dziecka.

https://www.youtube.com/watch?v=URgL8BKkG90

Każdy z nas był lub jest młody i każdy miał styczność z poniżaniem w jakiejkolwiek postaci. Często to właśnie my byliśmy oprawcami, nie myśląc nad konsekwencjami, co ta druga osoba może czuć. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że druga osoba będąc poniżana, może zamknąć się w sobie, co będzie miało wpływ na jej przyszłość. Może to doprowadzić nawet do samobójstwa.

Postawcie się na miejscu tego chłopaka: przyjeżdżacie na imprezę i nie robicie niczego złego, po prostu rozmawiacie podczas panelu, lekko naruszając spokój. Wracacie do domu. Po trzech dniach widzicie swoją twarz na Youtube i na Facebooku. W dodatku jesteście obrażani i wyśmiewani. Czy to jest powód do śmiechu? Nie ma nic śmiesznego w wyśmiewaniu się z innych osób – z ich przypadłości, choroby, czy nawet głupiego zachowania. Przynajmniej nie w tak dużym stopniu.

Mam nadzieję, że ten artykuł pokaże Wam, że nie warto śmiać się z czyjegoś nieszczęścia. Ten chłopak też ma uczucia, które mogły zostać drastycznie nadszarpnięte przez to, co zobaczył na swój temat. Jeśli ten artykuł przekona kogokolwiek do tego, to już będzie sukces. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top