Newsy

14 stycznia – jeden dzień, dwa nowe programy, jedna nowość

Blowek

Rafał Masny, prowadzący kanał TO JUŻ Jutro, wystartował z kolejnym formatem – „Bliżej Jutra”. Tego samego dnia na polskim YouTube ukazał się też inny nowy program, tym razem ze strony Blowka – „Co Dziś Otworzę?”.

14 stycznia na polskim YouTube pojawiły się dwa nowe programy. Niestety tylko jeden z nich można uznać za nowość, ten drugi jest po prostu polską wersją formatu rozpowszechnionego przez Kanadyjczyka, na dodatek zdublowaną. Rafał Masny stara się być bliżej jutra, natomiast Blowek chcąc nie chcąc znalazł się bliżej Adama „Poszukiwacza” Wiejaka.

W parę minut Bliżej Jutra

Rafał Masny, prowadzący kanał TO JUZ Jutro, wystartował z kolejnym formatem –  Bliżej Jutra. Jak wiadomo, technologia i świat rozwijają się zadziwiająco szybko – na tyle szybko, że trudno za nimi nadążyć. Nie jest łatwo być na bieżąco, dlatego krótkie podsumowanie najważniejszych, aktualnych wydarzeń w jednym filmiku jest wyjątkowo pomocne. Właśnie tym ma być nowy program Masnego. Przyjemny, estetyczny wygląd, wysoka jakość oraz dobre prowadzenie dokładają zalet do puli. Autor niewątpliwie potrafi w ciekawy sposób przedstawiać nowinki techniczne, dlatego całość prezentuje się po prostu świetnie. Większość internautów jest zainteresowana takimi produkcjami, dlatego sukces powinien być murowany.

Co Dziś Otworzy Blowek?

Tego samego dnia na polskim YouTube ukazał się też inny nowy program, którego autorem jest Blowek. Co Dziś Otworzę? to cykl, w którym Karol rozpakowuje przeróżne niecodzienne gadżety, pokazuje ich zastosowania, a następnie rozdaje je widzom. Pomysł jest dobry, a format bardzo rozrywkowy. Dzięki tym wszystkim cechom, ta seria również powinna odnieść sukces. Przedstawiane rzeczy są na tyle ciekawe, że wiele osób zapewne sobie je sprawi, więc Blowek, jeśli seria się przyjmie, stanie się jeszcze atrakcyjniejszy dla reklamodawców, którzy będą chcieli, by „otworzył” ich produkt. Poza tym o wielu gadżetach nie mielibyśmy pojęcia bez takich programów. No właśnie – programów. Liczba mnoga? Chyba już gdzieś widzieliśmy podobny zarys serii.

Dwie polskie wersje Unbox Therapy

Całkiem niedawno to samo napisaliśmy w jednym z naszych artykułów o nowym programie Adama Wiejaka (Poszukiwacza) – A co my tu mamy?. Koncepcja jest identyczna, od rozpakowywania gadżetów po ich rozdanie. Nie możemy jednak zarzucić, że Blowek kopiuje Adama, ponieważ obaj nie byli pierwsi. Ich programy inspirowane są zagranicznym Unbox Therapy.

Lewis Hilsenteger zgromadził ponad siedmiomilionową widownię, toteż nic dziwnego, że YouTuberzy postanowili zrobić polską wersję programu. I nie ma przecież w tym nic złego, bo Kanadyjczyk przez to nie straci swojej widowni, a Polska zyskuje ciekawy format. Sporną kwestią może być jednak obecność dwóch programów o tej samej formule w jednym języku.

Choć oba programy polegają na tym samym, są prowadzone inaczej. Niemożliwym byłoby, żeby wyglądały identycznie. Charaktery twórców odgrywają przecież znaczącą rolę. Adam prowadzi swój program nieco bardziej humorystycznie, a Blow dopiero zaczyna, choć jego sposób prowadzenia już się rysuje. Kto radzi sobie z tym lepiej? To kwestia gustu, ale przecież nie ma konieczności wyboru jednego z nich.

Wszelkie zarzuty lepiej dwa razy przemyśleć – żaden z nich od siebie nie skopiował, prawdopodobnie po prostu wpadli na pomysł odtworzenia tego samego, sprawdzonego formatu w podobnym momencie. Dajmy Blowkowi szansę, bo przecież porządnych treści nigdy dość. Warto sprawdzić, co też ciekawego obaj mają nam do pokazania.

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top