Ciekawostki

Dobre, bo chińskie(?)

Cena, to jakość, marka to jakość – tak wmawiają nam slogany, reklamy i ludzie wokół. Czy naprawdę to co niemarkowe musi być gorsze?

Cena, to jakość, marka to jakość – tak wmawiają nam slogany, reklamy i ludzie wokół. Czy naprawdę to co niemarkowe musi być gorsze?

AliExpress – kto z Was nie słyszał o tej stronie? Jeśli komuś jednak umknęło, podpowiem – jest to nazywane „chińskim Allegro” miejsce, w którym możecie spełnić swoje marzenia o posiadaniu Air Maxów z najnowszej kolekcji i nie płacić za to 500 zł, a 30 dolarów – przesyłka gratis. To nic, że zanim najnowsza kolekcja dotrze z Chin do Polski będą już trzy kolejne – grunt, to oszczędzić.

Ale nie będę ironiczna – sama posiadam w domu kilka rzeczy z Alie, kilka kolejnych jedzie do mnie mozolnie przez miasta o nazwach, których nazwy wymówić nawet nie umiem.

Lecz Alie to nie tylko ciuchy, to także sprzęt RTV i rzeczy, o których nie pomyślałbyś, że byłyby Ci do czegoś potrzebne. Póki nie zobaczyłeś, że są za 0.56 $.

Mania na kupowanie w internetowym chińczyku nie ominęła także Youtube – pragnę przedstawić Wam kilka kanałów zajmujących się Alie.

AliLove.pl

Jest to kanał prowadzony przez pasjonatów AliExpress. Ania i Damian interesują się zakupami z Azji od dwóch lat, kanał istnieje od roku i jest ciągle rozwijany.

Na początku była to fascynacja tanioszkami, później zaczęły się poważne zakupy jak ubrania, buty, biżuteria ze srebra, dużo elektroniki (telefony, smartwatche), a nawet i rzeczy do auta (drobne części zamienne, tuning).

Powiedziała Ania w wywiadzie dla vStars.

Jak jednak „zajawkowicze” patrzą na to, co można dostać za grosze?

Kupowanie podróbek… to dość drażliwy temat. Polska nie przepada za podróbkami i tępią je czy to na Vinted, na Allegro, czy w samym wreszcie urzędzie celnym. Jak się ma pecha i trafi na służbistę, można zapłacić ładną karę, jednak w większości przypadków udaje się z tego wybrnąć. Osobiście – za podróbki w większości nie warto płacić – mówię tu głównie o elektronice, bo odzież i obuwie są spoko, nawet bardzo. Szpilki LaBoutina możesz mieć za 120zł, gdzie w salonie kosztować będą koło tysiaka.
Elektronika to szajs, nie warto wydać na niego złotówki. telefony mają tak okropne aparaty, że nie opłaca się naprawdę tego sprowadzać (popularne swego czasu były podróbki Lenovo, które się okropnie zacinały). Dawniej można było zakupić podróbkę iPhone z Androidem – dla gimbusiarskiego szpanu warto wypróbować. Dziś już nie ma w większości tych telefonów, aliexpress skutecznie wszystko usuwa. Osobiście miałam w ręce podróbkę Samsunga Galaxy S5 – nie jest wart żadnej złotówki, jego wykonanie i oprogramowanie pozostawiało wiele do życzenia.

Ania nie pozostawiła suchej nitki na chińskiej elektronice, lecz jak widać – nie wszystko, co zamawia się w ciemno z Internetu jest fuszerką. Co jednak zrobić, gdy produkt jest niezgodny z opisem lub zupełnie inny? Produkty za krótkie, w innym kolorze czy rozmiarze trafiają się, niestety, dość często, jednak i na to jest sposób.

To klient jest panem w Chinach – jeżeli coś nam się nie podoba, to bez problemu możemy to zgłosić i wypracować kompromis ze sprzedawcą, natomiast na allegro już nie ma tak kolorowo – sprzedawca nie zawsze wywiązuje się z umowy i nie ma żadnych konsekwencji z tego tytułu – a policja jest bezradna.

Po więcej porad oraz recenzje zapraszam serdecznie na kanał AliLove, ich stronę facebookową oraz do grupy AliExpress za grosze prowadzonej przez Anię!

Doradca_Jarek

U Jarka znajdziecie 5 powodów, dla których warto zamawiać z Chin oraz głównie recenzje sprzętu RTV – znajdują się tam nawet smartfony!

SuperNateq

Tu również znajdziecie masę recenzji i również jest to głównie sprzęt RTV, ale nie tylko!

Prócz całych kanałów na temat chińskiego Allegro, na Youtube znaleźć można wiele pojedynczych filmów z recenzjami, jak u Monroe:

czy lamakeupbelli:

Co Wy sądzicie na ten temat? Kupujecie u „Chińczyka”? A może jednak stawiacie na jakość, która powinna iść wraz z ceną i interesują Was tylko markowe rzeczy?

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top