Felietony

Dobra kopia to polska kopia!

Ściągnięte od Wardęgi! Kopia Niekrytego! Rezi był pierwszy!  Takie oto zwroty słyszą najczęściej początkujący, polscy twórcy internetowi.  Ale czy rzeczywiście to wspomnianej wcześniej trójce powinno przypisywać się początki takich rozrywek jak gaming czy prank. Otóz nie. Tak się składa, że każdy z nich miał wcześniej inspirację. Inspirację, na której się wzorowali ( wzorują ) .

 

1. Rezi vs PewDiePie

PewDiePie, a dokładniej Felix Kjelberg to najpopularniejszy Youtuber ( gamer ) na świecie. Przez to, że gra w gry ( paradoks ) zyskał sobie grono fanów na całym świecie. Absolutny król internetu z ponad trzydziestoma milionami subskrypcji na koncie. Felix stał się osobową mainstreamową. Piszą o nim media, mówi się o nim w telewizji, a ostatnio miał nawet swój epizod w jednym z odcinków South Park. . Swoją działalność rozpoczął ponad 4 lata temu, czyli troszkę wcześniej niż jego młodszy kolega Remek. Remigiusz Wierzgoń, czyli Rezi swoje pierwsze kroki na arenie Youtube stawiał w połowie 2012 roku. Po ponad dwóch latach od swojego debiutu, można śmiało powiedzieć, że stał się gwiazdą. Mówi się o nim w szkole, w wiadomościach, na przystanku. Niebanalne osiągnięcie.  Nie wiem czy inspiracją Remigiusza był jego starszy kolega po fachu, ale z pewnością można porównać obu Panów. Obaj są osobami, którzy lubią wyrażać swoje emocję przed komputerem. Natomiast kiedy trzeba, potrafią być subtelni i szczerzy.  Wielkie gwiazdy, które wyznaczają nowe trendy rozrywki. Osobiście bardziej przyciąga mnie Felix, który zdecydowanie jest facetem bardziej wyrazistymi i kreatywniejszym. I ten jego tekst na wstępie każdego odcinka. Uzależniające.

https://www.youtube.com/watch?v=2MV4if7-m7o&feature=player_detailpage#t=0

 

 

2. Niekryty vs Nostalgia Critic

Dwójka komików.  Niekryty ( Maciej Frączak )  to pionier polskiej sceny Youtube. Można rzec, że od niego to wszystko się zaczęło, ta mania. Krytyk zasłynął dzięki swoimi inteligentnymi, zabawnymi i trafnymi opiniami na temat lekko głupkowatych  filmów. Dzięki swojej ogromnej popularności wydał kilka książek i miał swój własny program w Radiu. Dziś już tak dobrze nie jest. Frączak stał się pewnym synonimem upadku. Wyświetlenia jego filmów nadal są liczone w setkach tysięcy, jednak są to dość małe cyferki w porównaniu z poprzednimi latami.  Stracił popularność jak jego „sobowtór”, Nostalgia Critic. Wyrazista postać, niegdyś bardzo popularny komik.  Autor w humorystyczny sposób recenzuje „nostalgiczne” filmy. Oprócz tego tworzy listy Top 11 oraz serię Old vs. New.  Czy przypadkiem Niekryty nie kręcił podobnych cykli?

 

 

3. Wardęga vs  Remi Gaillard

Chyba najsłynniejszy duet z całej trójki. Ilość hejtu skierowana w stronę Sylwestra nie zna granic. Wszyscy mu zarzucają plagiat, kopie francuskiego prankstera. Polak nigdy nie ukrywał, że jego filmy były inspirowane twórczością Remiego.  Nie trudno jest zauważyć podobieństwa w ich filmach.  Wardęga zasłynął na początku swojej kariery z tego, że wcielał się w kostiumy różnych postaci. Zupełnie jak Gaillard. Jego filmy w stroju kangura czy Mario osiągały wielką popularność nawet przed tym jak nasz rodzimy prankster zaczął nagrywać filmiki.   Na szczęście Sylwek od pewnego momentu wymyśla rzeczy bardziej oryginalne, nie związane z twórczością Francuza. Można się tylko zastanawiać, kiedy będziemy narzekać, że ktoś ściągnął filmik naszego rodaka, bo biorąc pod uwagę jego sławę w ostatnich miesiącach, taki wariant jest jak najbardziej prawdopodobny.

 

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top