Newsy

CeZik oszukany przez dobroczynną fundację Stonoga!

Większość z nas przynajmniej raz w życiu zaangażowała się w jakąś akcję charytatywną, aby pomóc innym. Nieważne czy jest to WOŚP, koncert charytatywny lub zwykła zbiórka pieniędzy. Już w szkołach podstawowych uczono nas, aby wspierać potrzebujących, dzielić się dobrem z innymi ludźmi.

Najpopularniejszą metodą zbierania datków dla fundacji, potrzebujących dzieci jest organizowanie koncertów charytatywnych. Gromadzą one tłumy ludzi, a występujący artyści działają non-profit lub ewentualnie za symboliczną kwotę, która ma pokryć tylko koszty dojazdu, zakwaterowania.

Właśnie z taką propozycją wystąpiła do CeZika, pani Elżbieta Głodek reprezentująca Fundację Stonoga z siedzibą w Mikołowie. CeZik został zaproszony do Sosnowca (tak, tego Sosnowca) gdzie miał zagrać koncert, który miał na celu wsparcie finansowe dla potrzebującego Pawła Jagielskiego. Cały dochód z imprezy miał być przeznaczony tylko i wyłączenie dla niego. 

Z informacji podanych na facebooku CeZika wynika, że pani Elżbieta nie wywiązała się z nieformalnej umowy, która została zawarta pomiędzy stronami (formalnie umowa miała być podpisana przed koncertem, z racji wzajemnego zaufania). CeZik zgodził się zagrać za 1/3 normalnej ceny koncertu z uwagi na koszty własne oraz organizację supportu. Oprócz tego specjalnie zmienił on trasę koncertową, aby móc dotrzeć do Sosnowca, zrezygnował również z poru noclegów, których koszty również wziął na siebie.

O odwołaniu koncertu, artysta dowiedział się, z facebooka fundacji, a przyczyną odwołania koncertu jest nieopłacalność przeprowadzenia takiej imprezy. W ten sposób, CeZik został z niczym w połowie swojej trasy koncertowej. Argumentacja ze strony Fundacji Stonoga jest, co najmniej śmieszna i niedopuszczalna. Artysta zgodził się zagrać za 1/3 swojego normalnego honorarium, więc „praktycznie” za darmo.

ss

Zachowanie ludzi odpowiedzialnych za organizację koncertu jest haniebne. Stonogę wspiera między innymi Anna Dereszowska (26 sierpnia została ambasadorem fundacji), więc tym bardziej nie wypada, aby tego typu sytuacje miały miejsce. Potępiamy zachowanie organizatorów, a CeZikowi życzymy powodzenia i szybkiego wyjaśnienia sprawy.

POST CeZika : https://www.facebook.com/cezikfanpage/posts/762516060454122?fref=nf

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top