Poznajmy

Bushcraftowy – survival na Youtube

Bushcraftowy

Zwykły poradnik na temat tego jak poradzić sobie w nieoczekiwanych sytuacjach. Prosty montaż, prosty język -dostosowany jest do każdego widza, który chciałby dowiedzieć się nieco w temacie przetrwania.

XXI wiek, ciepłe domy, samochody, nadajnik GPS w każdym urządzeniu. Komu potrzebne są teraz informacje o tym, jak przetrwać w dziczy albo w zimowym lesie? Przecież ktoś zawsze nas namierzy, nawet jeśli coś by się stało. Ale czy to prawda? Bushcraftowy pokazuje, że nawet w najbardziej niewinnych okolicznościach, możemy być zdani jedynie na siebie. Ale spokojnie, pokazuje też jak sobie poradzić.

Bushcraftowy – survival dla każdego

Tak, w końcu mamy to! To nie blogerka modowa, makijażystka ani opiniotwórczy kanał młodego chłopaka, który dopiero zaczyna z YouTube. To nie daily vlogi, komentator dram ani streaming gier z 2009 roku. Większość twórców robiących wymienione przeze mnie rzeczy oczywiście szanuję, część podziwiam, ale spójrzmy prawdzie w oczy – dużo tego, w kółko to samo, lecz w innych wydaniach.

Na kanale Marcina znaleźć można coś zupełnie innego. To poradnik na temat tego, jak poradzić sobie w nieoczekiwanych sytuacjach. Prosty montaż, prosty język – dostosowany jest do każdego widza, który chciałby dowiedzieć się nieco w temacie przetrwania. Oczywiście, jest jeszcze trochę kanałów poradnikowych na temat surwiwalu. Jednak, gdy wpiszemy w wyszukiwarkę YouTube hasło „survival”, Bushcraftowy wyskakuje na pierwszym miejscu (na drugim znajduje się utwór Eminema pt. „Survival”). A to już o czymś świadczy.

Wideo na kanale dodawane są systematycznie, także nie ma co się bać, że będzie to kolejny kanał „zajawkowicza”, który wypali się za 3 filmy. Warto subskrybować i być na bieżąco, nawet nie nazywając się fanem sztuki przetrwania. Film dotyczący tego, jak zachować się przy spotkaniu dzikiego zwierzęcia, może naprawdę przydać się w niespodziewanej sytuacji. Lepiej mieć go odhaczonego na liście obejrzane.

 

Na Tubie i poza nią

Bushcraftowy to nie tylko kanał. Jest to także blog, a przede wszystkim – sklep, w którym nabyć możecie rzeczy niezbędne do survivalu. Moim zdaniem kanał ten jest świetnym przykładem reklamy, która nie razi. Rzeczy wykorzystywane w nagraniach można nabyć w sklepie bushcraftowy.pl. Nie jest to w żaden sposób nachalne, wręcz może ułatwić początkującym (a także zapalonym) fanom survivalu w kompletowaniu niezbędnego ekwipunku. A jeśli nie chcesz kupować w tym konkretnym sklepie – nie musisz. Niemniej kupowanie sprzętu u osób znających się na rzeczy i prezentujących to, że wiedzą co robią, wydaje się rozsądne.  Prócz tego Bushcraftowy oferuje także szkolenia survivalowe. Dobry chwyt marketingowy czy szczera chęć sprzedaży porządnych produktów? Ten osąd pozostawiam Wam.

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top