Poznajmy

Amerykański debiut w „Poznajmy”!

Pierwszy raz w sekcji „Poznajmy” omawiamy twórczość zagranicznego YouTubera. Jest nim Casey Neistat. Urodził się w 1981 roku (ma 35 lat), mieszka wraz ze swoja partnerką i osiemnastoletnim synem, Owenem, w Nowym Jorku.

Pierwszy raz w sekcji „Poznajmy” omawiamy twórczość zagranicznego YouTubera. Jest nim Casey Neistat. Urodził się w 1981 roku (ma 35 lat), mieszka wraz ze swoja partnerką i osiemnastoletnim synem, Owenem, w Nowym Jorku. Kanał, na którym publikuje vlogi, subskrybuje 3,5 miliona internautów z całego świata. Casey zyskuje coraz większą popularność również w Polsce i wywiera swoim formatem kręcenia filmów ogromny wpływ na naszych, rodzimych YouTuberów.

Gdy zaczynał na zmywaku z pewnością nie spodziewał się, że kilka lat później wraz ze swoim bratem, Vanem, zostaną bohaterami słynnej w Ameryce serii „The Neistat Brothers” emitowanej na HBO. Już wtedy Casey był w trakcie eksperymentowania w sposobie kręcenia materiałów. Wiele cięć, nietypowe kadry i przejścia, częste timelapsy, elektryczne deskorolki, pomysłowość, której zdarza się zahaczać o niechlujstwo, powtarzające się elementy jego programu takie jak „Mail Time” i niezliczona ilość luzu nawet podczas rozmów na poważne tematy zapewniała i zapewnia dynamikę jego produkcjom.

Format ten jest swoistym obramowaniem treści. Jeśli się do niego dostosujesz, uczyni twojego vloga ciekawym. Wykorzystuje to między innymi Krzysztof Gonciarz, który udowadnia we wielu swoich filmach, że jest wielkim fanem Casey’a. Jego ciesząca się powodzeniem seria codziennych wideo zawdzięcza swój sukces między innymi formatowi Neistata.

Oprócz tego, Amerykanin podobnie jak nasz Krzysiu, wiele podróżuje, szczególnie w sprawach biznesowych. We vlogach pokazał już niezły kawałek świata. Jest również współtwórcą aplikacji Beme, odpowiednika Snapchata. Jej ideą, jest przekazywanie chwil z naszego życia, ale bez podglądu: tak, by nie kreować siebie, nie powtarzać ujęć, tylko pokazać swoją prawdziwą, nieskalaną filtrami twarz.

Casey Neistat po wielu współpracach z markami, sukcesach dotyczących oglądalności filmów takich jak „Snowboarding with NYPD” czy „ iPod’s Dirty Secret” nagłaśniającego skandal dotyczący polityki wymieniania baterii w iPadach, o której ostatecznie mówiono w The Washington Post, Fox News, CBS News lub w BBC News, może być nazwany doświadczonym twórcą. Mówiąc do kamery potrafi zaprzyjaźnić się z widzem, wejść z nim w relację „kolega – kolega”. To dosyć rzadkie zjawisko.

Tych, którzy władają językiem angielskim na choćby podstawowym poziomie, serdecznie zapraszamy na Daily Vlogi w wykonaniu Neistata.

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top