Newsy

Akcje charytatywne – streamerzy i youtuberzy pomagają potrzebującym!

akcje charytatywne

Wbrew ogólnemu przeświadczeniu, ludzie zajmujący się na co dzień internetową twórczością nie są zamknięci na świat. Nie są również obojętni co do ludzkiej krzywdy, co odpowiednio pokazują akcje charytatywne przez nich organizowane.

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Jak co roku, tak i teraz, twórcy internetowi postanowili zorganizować szereg akcji charytatywnych mających na celu zbiórkę pieniędzy. Te z kolei będą przeznaczone na wybrane cele dobroczynne, począwszy od pomocy domom dziecka, przez kompletowanie świątecznych paczek dla ubogich, kończąc na indywidualnym wspieraniu najbardziej potrzebujących.

Akcja charytatywna Ekipy FANTASY – III edycja

Jednym z największych wydarzeń tego typu był 72 godzinny livesteream ekipy FANTASY, którego zwieńczeniem było Starcie Sytanów – pojedynek z YouTube Elite. Event trwał od piątku (tj. 9.12.16 r.), do niedzieli – na okrągło. W sumie udział w wydarzeniu brało 12 youtuberów i streamerów (Lachu, Koza Sport, Kamyk, JCob, Vibe, N3JXIOM, DEV, Naruciak, Mamiko, Skyen, Poszukiwacz oraz Alien). Celem akcji charytatywnej było uzbieranie 100 tyś. PLN, za pośrednictwem strony siepomaga.pl, które przeznaczone miały być na sprzęt medyczny i leczenie dzieci z Hospicjum Perinatalnego w Opolu i innych podopiecznych Fundacji „Mam Serce”. Przez 72 godziny udało się uzbierać niebagatelną sumę 113 tyś. PLN (z czego, nawiasem mówiąc, Isamu i Nitro wpłacili ponad 20 tyś. PLN) – gratulujemy tak dużego sukcesu!

lachu

NVIDIA Charity Stream – gramy dla przylądka nadziei

NVIDIA Polska przy współpracy z takimi streamerami, youtuberami oraz gwiazdami internetu jak Izak, ZWG czy PLK Damian, również organizuje swoją własną akcję charytatywną. Od 5 do 12 grudnia, zbierali oni fundusze dla fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” opiekującą się niepełnoletnimi z Kliniki „Przylądka Nadziei”. Ale to 10 i 11 odbyła się największa zbiórka:

W tych dniach przeprowadzimy 36-godzinną transmisję, podczas której zaproszone przez nas gwiazdy wraz ze swoimi fanami postarają się zebrać jak największą kwotę, aby pomóc dzieciom walczącym z chorobami nowotworowymi. Dodatkowo prócz samej zbiórki pieniędzy, przekażemy zestaw do wirtualnej rzeczywistości wraz z komputerem do jego obsługi. Możecie spodziewać się mnóstwa atrakcji.

– NVIDIA Polska

Udało im się zebrać ponad 60 tyś. PLN, co przekracza planowaną do zebrania kwotę o 20%. Przy okazji warto wspomnieć o przykrym incydencie, który miał miejsce w trakcie trwania akcji NVIDII. Gdy livestream prowadził Wapniak, doszło do jego zbanowania. Powodem było niewinne pokazanie przez youtubera repliki broni, co widocznie kłóci się z polityką Twitcha. Na szczęście wszystko zakończyło się pomyślnie, po kilku minutach stream wrócił, a twórcy mogli kontynuować zabawę z widzami.

Akcje charytatywne – TheNitroZyniak i PompaTeam

DZISIAJ BĘDZIE NAJLEPSZY DZIEŃ W HISTORII – tak zatytułowana została akcja charytatywna prowadzona przez Sergiusza Górskiego, znanego szerszej publiczności jako TheNitroZyniak. Postanowił on, że cały dochód z filmów, które opublikuje w grudniu, przeznaczy na wybrany dom dziecka. Stwierdził jednak, że nie przekaże pieniędzy (z obawy o to, że część może zostać źle rozdysponowana) „tak po prostu”. Zdaniem Nitro, najlepszym rozwiązaniem będzie zorganizowanie paczek, które zostaną sporządzone według list spreparowanych przez dzieci z wybranego domu dziecka. Mają znaleźć się tam rzeczy, których posiadanie, jest dla nich spełnieniem marzeń.

Poza tym, cała ekipa PompaTeam ma zamiar zorganizowanie 72 godzinnego livestream’a, gdzie każdy członek ekipy przez kilka godzin będzie stremował wybraną przez siebie grę. Cały dochód ze stream’u, również zostanie przeznaczony dla najmłodszych. Warto dodać, że akcje charytatywne organizowane przez PompaTeam cieszą się dużą popularnością, więc i w tym roku z pewnością zbiorą ogromną sumę pieniędzy i obdarzą nią potrzebujących.

Gramytatywnie – V edycja akcji charytatywnej

Od 2012 roku cała ekipa kanału arhn.eu angażuje się dobroczynnie. Gramytatywnie to jeden z ich flagowych projektów. Jest on 24 godzinnym streamem, podczas którego cały zespół rywalizuje na wirtualnej arenie „ogrywając” starsze, jak i te nowsze gry wideo. Tegoroczna akcja charytatywna miała miejsce 3 grudnia, a celem było zebranie rekordowej kwoty 35 tyś. PLN na pomoc Toli, która potrzebuje operacji serca aby móc cieszyć się długim i szczęśliwym życiem. Event przeszedł najśmielsze wyobrażenia samych twórców, bowiem udało się uzbierać ponad 51 tyś. PLN. O dziwo, pieniądze były wpłacane nawet do kilku dni po zakończeniu akcji.

W ciągu zaledwie czterech lat nasza mała grupa pasjonatów zebrała łącznie ponad 100 000 złotych na ratowanie życia i zdrowia dzieci, a to chyba najlepszy dowód na to, że istnieje sens, by każdego kolejnego roku znów grać charytatywnie!

– gramytatywnie.pl

Ja, Paczka! 2016 – LIVE Charytatywny

Ja, Paczka to jedna z największych w naszym kraju, internetowych akcji charytatywnych. Już po raz drugi, streamerzy JaRock.pl poprowadzą 100 godzinny stream, podczas którego widzowie będą mogli kupować specjalne cegiełki o wartości od 5 do 200 zł. Co ciekawe, każda z nich, oprócz poczucia, że robimy coś dobrego, daje szanse wygrania wielu cennych nagród, np. smartfona ASUS ZenFone 3. Fundusze uzbierane z cegiełek zostaną przeznaczone na Szlachetną Paczkę. Udział w evencie weźmie 40 streamerów zrzeszonych w projekcie Remiguisza Maciaszka oraz około 10 zaproszonych gości (m.in. Brodaty, Kaiko, Drollercaster, SouShibo, Nervarien, CTSG, GrabaGra, ArQuel, Ziemniak, Rojo, JDabrowsky czy Bonkol). Start zaplanowany jest na 14 grudnia, godzinę 20:00, a koniec na 18 grudnia, godzinę 23:59.

Wbrew ogólnemu przeświadczeniu, ludzie zajmujący się na co dzień internetową twórczością nie są zamknięci na świat ani obojętni na ludzką krzywdę, co udowadniają organizowane przez nich akcje charytatywne. Oby youtuberzy i ich szczodrość były inspiracją dla innych ludzi, którzy mają możliwość wpływać i docierać do mas.

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top