Newsy

Ajgor Ignacy o O.S.T.R.’ym

Czasem warto odkurzyć temat. Nawet jeśli jest ocenzurowany. Nawet jeśli została przyklejona mu, często bezpodstawnie pewna naklejka; etykietka posługująca się dennymi uprzedzeniami. Zrobił to Ajgor Ignacy w swoim najnowszym materiale, za co jestem niezmiernie wdzięczny.

Czasem warto odkurzyć temat. Nawet jeśli jest ocenzurowany. Nawet jeśli została przyklejona mu, często bezpodstawnie pewna naklejka; etykietka posługująca się dennymi uprzedzeniami. Zrobił to Ajgor Ignacy w swoim najnowszym materiale, za co jestem niezmiernie wdzięczny. Klarownie i z humorem wytłumaczył, że rap niekoniecznie demoralizuje i wcale nieobowiązkowo trafia do patologicznych blokowisk. Że za pewnik nie można uznać notorycznie powielanej przez laików opinii, jakoby raperzy tylko ćpali i uciekali przed policją.

Z założenia skazując na niepowodzenie wszystkie utwory wywodzące się z tego gatunku muzycznego, bardzo wiele tracimy. Świadomie wyzbywamy się zupełnie nowej perspektywy, która naprawdę wiele mogłaby wnieść do naszego życia. Dodam, że oprócz Ostrego, o którym przez długi okres czasu mówił Ignacy Leśniewski, warto zapoznać się z twórczością Bisza, którego znakomita większość tekstów kwalifikuje się jako poezja współczesna poruszająca niekiedy tematy filozoficzne. Gorąco zapraszam do zapoznania się z dyskografią Bisza, która ewoluowała, dorastała wraz ze mną, bo z płyty na płytę, trafiała w coraz to świeższe przedmioty moich wieczornych rozkmin. I mimo że nie znam tego bydgoskiego rapera osobiście, czuję, że zrozumielibyśmy się bez słów.

 

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top