Newsy

Ahus odzyskuje zdjęty film – meme familia kontratakuje

Ahus

Amoczkowi nie spodobało się, że jego film został wykorzystany w materiale Ahusa, więc skontaktował się ze swoją siecią partnerską, aby ta film usunęła, co też się stało. Problem w tym, że wniosek ten nie ma poparcia w regulaminie YouTube’a.

W ostatnich dniach można było zaobserwować wzmożoną aktywność na mediach społecznościowych Gargamela. Nagłośnił on pewien incydent, którego ofiarą padł Ahus. Okazało się, że usunięto mu film. Problem w tym, że zdjęcie filmu Ahusa nie było zbyt zgodne z prawem.

Polska „meme familia”

Po naszej stronie internetowego płota znana jest już bardzo dobrze tak zwana meme familia, z którą zadzierać nie warto. W skład tej grupy wchodzą Gargamel, Ahus i Generator Frajdy. Każdy z nich reprezentuje nieco inny styl, ale trafiają do podobnej grupy odbiorców. Kiedy jednak łączą swoje siły i zostaje uruchomiony „protokół niszczenie kanału”, potrafią dokonać ogromnych zniszczeń w imię swoich racji. Zazwyczaj słusznych. Podobnie było przy okazji usunięcia filmu Ahusa przez Amoczka.

Wszystko zaczęło się, gdy Ahus przesłał film „SPRÓBUJ NIE ZAŚPIEWAĆ CHALLENGE”, który ma na celu wyśmianie wyjątkowo głupiego trendu. W tym „wyzwaniu” zawodnik ma zadanie nie śpiewać, nie nucić i nie tańczyć do słuchanej przez niego piosenki. Wszyscy nagrywający tego typu film zarzekają się, że „jest to bardzo trudne!”, ale jakoś nie mogę w to uwierzyć. Ahus wyśmiał więc kilku youtuberów, którzy niesławny challenge nagrali. Wśród nich byli Dawid Czech, Tomek i Amoczek. To właśnie przez tego ostatniego twórcę powstaje ten wpis.

Amoczek usuwa film Ahusa – czy słusznie?

Amoczkowi nie spodobało się, że jego film został wykorzystany w takim materiale, więc skontaktował się ze swoją siecią partnerską, aby ta film usunęła, co też się stało. Problem w tym, że wniosek ten nie ma poparcia w regulaminie YouTube’a. Ahus poruszał się w sferze prawa cytatu, podając przy tym źródła w opisie, więc Amoczek nie miał prawa wysuwać roszczeń o usunięcie jego filmu. Sprawę tę nagłośnił Gargamel na swoim Facebooku, wyjaśniając, czemu film Ahusa został usunięty, i jednocześnie zapowiadając odpowiedź. W między czasie Amoczek dodał film, w którym tłumaczył się, że tak naprawdę wcale nie chodziło o treść filmu, a o jego miniaturę. Dlaczego więc nie zgłosił samego obrazka?

Ahus rozgrzeszony, film powraca

Następnie filmy dodali Gargamel i Generator Frajdy – mniej więcej w tym samym czasie. Generator Frajdy wraz z gościem tylko musnęli temat zablokowania filmu Ahusa, a wideo parodiowało samą ideę wyzwań na YouTube. Po filmie Gargamela okazało się, że Amoczkowi grozić może całkowite usunięcie kanału ze względu na jego bezpodstawne roszczenia. Finalnie, film Ahusa przywrócono, a Amoczek usunął aż trzy swoje filmy. Ten, w którym próbował się obronić i dwa zawierające niesławny śpiewający challenge. Tym razem obeszło się bez większej dramy z udziałem Gargamela, ale jak widać lepiej nie zadzierać z meme familią.

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top