Newsy

YouTuber wyrzucony z samolotu! Powód? Kuriozalny!

Adam Saleh

Pasażerowie samolotu poczuli się niebezpiecznie z powodu języka arabskiego, którego użył podczas rozmowy telefonicznej z matką.

YouTuber to terrorysta?

Rok 2016 niestety zostanie zapamiętany jako szczególnie nieprzyjazny i niebezpieczny. Pod tymi słowami kryje się kryzys migracyjny, a także liczne zamachy w Niemczech, we Francji czy chociażby w Belgii. Skutki obecnego chaosu poznał również YouTuber, Adam Saleh, który za rozmowę z matką prowadzoną w języku ojczystym (arabskim) został wyrzucony z samolotu. Powód? Pasażerowie poczuli się zagrożeni. 

Adam Saleh zagrożeniem? To chyba jakiś żart.

Zajście miało miejsce kilka dni temu. Jeden z najpopularniejszych anglojęzycznych twórców, Adam Saleh, miał zamiar polecieć z Londynu do Nowego Jorku. Nie udało mu się jednak ziścić planów z kuriozalnego powodu: pasażerowie samolotu poczuli się niebezpiecznie z powodu języka arabskiego, którego użył podczas rozmowy telefonicznej z matkąnazwie. YouTuber, wraz ze swoim przyjacielem, został poproszony o opuszczenie pokładu samolotu, na którym przedtem złożono skargę o potencjalne zagrożenie terrorystyczne. Incydent oraz szczegółowy opis sytuacji został przedstawiony w filmie opublikowanym niedawno przez prowadzącego kanału:

„It’s 2016 […] you’re racists!”

Źródła nieprzychylnego nastawienia ludzi do ludności arabskiej należy doszukiwać się przede wszystkim we wszelkich sytuacjach związanych z zamachami terrorystycznymi. YouTuber niesłusznie wyrzucony z samolotu to prawdopodobnie kolejny dowód na to, że chyba już wszyscy zostali przesiąknięci nagonką mediów i polityków. Niechęć wobec osób o odmiennym pochodzeniu i rosnący niepokój przeobrażający się w strach o własne życie został ukazany bardzo dosadnie w filmie Adama Saleha. „It’s 2016 […] you’re racists!” to jedne ze słów skierowanych do pasażerów samolotu. Czy tak ma wyglądać przyszłość Ziemi? Czy uprzedzenia i lęk naprawdę nami zawładną?

Prowokacja?

W gąszczu komentarzy pod produkcją YouTubera, oprócz opinii dodających mu otuchy, możemy znaleźć także teorie spiskowe. Garstka komentujących twierdzi, że cały incydent to jedna wielka prowokacja i próba zwrócenia na siebie uwagi. To miałoby skutkować wzrostem wyświetleń filmów oraz pozyskaniem większej ilości subskrybentów przez Adama. Oczywiście, cała sytuacja, choć to mało prawdopodobne, może być kolejną ustawioną dramą. Ale… nawet jeśli, to dobrze. Adam zwrócił uwagę na narastający problem dyskryminacji, który jak najszybciej należy rozwiązać.

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top