Newsy

Abstrachuje promują marnotrawstwo jedzenia?

Twórcy popularnego polskiego kanału AbstrachujeTV opublikowali na łamach Facebooka link prowadzący do – łagodnie mówiąc – kontrowersyjnego materiału pod tytułem „Żarcie na Dzień Dziecka” autorstwa Sarajewo.

Fruwające dookoła: pietruszka, papryczki, koperek, oliwki, jogurt, konserwy itp. Pani prowadząca od stóp do głów ubrudzona używanymi w trakcie programu składnikami. Jedzenie na ścianach, podłodze czy nawet suficie. Te trzy zdania to w zasadzie idealne podsumowanie omawianego materiału, który w założeniu miał być… No właśnie – jaki? Śmieszny, żałosny, edukacyjny, pornograficzny, na siłę kontrowersyjny?

Jedno jest pewne – dzięki (wydawałoby się – niewinnemu) promowaniu przez trójcę tej produkcji, uzyskała ona niemały rozgłos. Tylko – czy to o to chodzi? Dobrze pamiętamy czasy Dody, Frytki i innych gwiazdeczek telewizji, które opierały się o kolejne kontrowersje. Czy taki zabieg jest nam potrzebny na YouTube?

Publikacja popularnych „Abstrachujów” spotkała się – na szczęście – z lawiną krytyki, także płynącej od twórców polskich kanałów:

„Można inaczej! Czyli można zerżnąć z HowToBasic” – komentuje Ewa.

„Oglądnęłam i nie wiem czy to ma być śmieszne, żałosne, smutne czy jeszcze inne? Co to ma wnieść? Co ma pokazać? Jakie ma nieść przesłanie dla innych? Cienka jest granica między czymś dobrym, a czymś kompletnie bez smaku i dziewczyna ewidentnie znajduje się po tej drugiej stronie. Chęć bycia kontrowersyjnym całkowicie przysłania ludziom sensowne działania” – grzmi Martyna.

„Przesłanie dla innych hahahaha, na youtubie szukasz mądrości życiowych? Ktos Cie oszukał” – odpowiada Robert Pasut.

„Pytasz o wrażenia, ale z tymi negatywnymi się nie zgadzasz… wrażenia są słabe i tyle, przyjąć trzeba to na klatę i albo brnąć w to dalej albo zmienić tory” – wtrąca Monika.

Na koniec wymiany zdań Pasut opublikował komentarz, który chyba na dobre rozwiązuje kwestię tego, czemu AbstrachujeTV promuje tego typu materiał: „To nie jest ani nasz scenariusz ani pomysł ani montaż. Pomogliśmy w realizacji. Wnioski wyciągnijcie sami.

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze

Wszystko o polskiej scenie YouTube.

© 2016 - vStars.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. Sekretarz redakcji - Ksawery Tyzo.

To Top